Çetin Doğan: Türkiye’de adalet yerine oturmadıkça hiçbir şey düzelmez

Atatürkçü Düşünce Derneği Bodrum Şube Başkanı Ümit Baltutan ile yönetim kurulu üyeleri Vedat Öncel , Ragıp Arda Bıcılı tahliye olup Bodrum’daki evine gelen emekli Orgeneral Çetin Doğan’ı ziyaret etti.

Yapılan ziyarette Çetin Doğan’a Atatürk posteri, plaket ve Atatürk Düşünce Derneği rozeti verildi. Rozeti Çetin Doğan’a eşi Nilgün Doğan taktı.

“KOMUTANIMIZIN EMRİNDEYİZ”

ADD Bodrum başkanı Ümit Baltutan, “Komutanımızın tahliye sevincini paylaşmak için geldik.” dedi.

“ADALET YERİNE OTURMADIKÇA HİÇBİRŞEY DÜZELMEZ”

İzmir 1 Nolu F Tipi Kapalı Cezaevi’nden tahliye edilen ve Bodrum’daki evine gelen Çetin Doğan, “Son 15 yılımın yarısını hapishanede, yarısını da davalarla boğuşarak geçirdim. Türkiye’de adalet yerine oturmadıkça hiçbir şey, hiçbir konum düzelmez. Adalet hepimiz için lazım, gerekli olan bir şey. Umarım bundan sonra bu tür olaylar ve keyfi tutuklamalar son olur” dedi.

NİLGÜN DOĞAN: SAĞLIĞI TAMAMEN ELİNDEN GİTTİ

Çetin Doğan’ın eşi Nilgün Doğan ise buruk bir sevinç yaşadığını belirterek “Bana herkes telefon açıyor, görünce ‘Gözünüz aydın olsun’ diyorlar ama çok geç gelmiş bir göz aydın. Bir sürü generali haksız, hukuksuz yere içeriye attılar. Eşim yürürken mutlaka yanında birisinin yardımını almak durumunda, sağlığı tamamen elinden gitti. Son 45 günlük süreçte, ceza infaz kurumundaki tutulma koşullarının olumsuz etkisi nedeniyle sağlığının tamamıyla bozulduğu, yapılan tetkiklerle bir kez daha ortaya çıkmıştır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir